Kustovnice čínská 100g IBK Zobrazit větší

Kustovnice čínská 100g IBK

IB01

Nové

Kustovnice čínská 100g IBK

Více informací

Za toto zboží nezískáte žádné věrnostní body.


40,00 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Sušené ovoce jednodruhové.

Plody kustovnice čínské (Lycium chinense Mill.) sušené výhradně na slunci v Čínských podhůřích Himalájí, bez chemického ošetření. Známá je též pod názvem Goji. Sušené plody se vyznačují červenou barvou a velikostí asi jako sušené rozinky. Chutí připomínají něco mezi sušenou brusinkou a šípkem, jsou však mnohem sladší a bez kyselé příchutě.

V Číně, odkud tento léčivý klenot pochází, je zcela běžným a nepostradatelným doplňkem stravy. Její blahodárné účinky jsou v její domovině známy již celá staletí, vždyť první zmínka o jejím užívání byla zaznamenána již kolem roku 100 našeho letopočtu.

SLOŽENÍ:

Plody kustovnice čínské. Výrobek může obsahovat stopy arašídů, jiných skořápkových plodů, lepku, sezamu a SO2. I přes několik kontrol nelze vyloučit výskyt cizích předmětů (zbytky pece, stopek aj.)

SKLADOVÁNÍ:

Skladujte v suchu a chladu. Chraňte před přímým slunečním zářením.

NUTRIČNÍ HODNOTY:

Průměrná výživová hodnota na 100g:

Energetická hodnota 1516 kJ (362 kcal); Bílkoviny 10,6 g; Sacharidy 66,4 g, z toho cukry 54 g; Tuky 6,9 g, z toho nasycené mastné kyseliny 1,2 g; Vláknina 4,8 g; Sodík (Na) méně jak 0,05 g

Průměrná výživová hodnota na 25g:

Energetická hodnota 379 kJ (91 kcal); Bílkoviny 2,7 g; Sacharidy 16,6 g, z toho cukry 13,5 g; Tuky 1,7 g, z toho nasycené mastné kyseliny 0,3 g; Vláknina 1,2 g; Sodík (Na) méně jak 0,01 g

Porce (25g) (Doporučená denní dávka pro dospělou osobu při příjmu 2000 kcal/den. Individuální spotřeba se může měnit na základě věku, pohlaví, hmotnosti a fyzické aktivity.):

Energetická hodnota 91 kcal (5%); Cukry 13,5 g (15%); Tuky 1,7 g (3%); NMK 0,3 g (2%); Na méně jak 0,01 g (1%)

ZPŮSOB POUŽITÍ:

- přímá konzumace sušených plodů podobně jako rozinek

- ve formě čaje: 2 - 3 čajové lžičky plodů zalijeme horkou vodou a necháme 20 minut louhovat; čaj je možné si přisladit medem, i vylouhované plody jsou velmi chutné a lze je rovněž konzumovat

- dále dle Vaší fantazie lze Goji zpestřit jídelníček a přidávat ji do jogurtu, cereálních směsí, ovocných koktejlů, rýžové a kukuřičné kaše, ovocných knedlíků, jablečného štrůdlu ...

UPOZORNĚNÍ:

Po 3 týdnech užívání vynechejte 1 týden. Skladujte v suchu při pokojové teplotě. Není určeno pro děti do 3 let!

BLIŽŠÍ INFORMACE:

Kustovnice čínská (Lycium chinense Mill.) je keřovitá trvalka s převislými větvemi, dorůstající výšky 1 – 3 metrů. Má střídavé listy, kvete drobnými fialkovými květy, plody jsou jasně červené bobule na stopkách. Areálem rozšíření je severní a západní Čína.

Plody snadno podléhají při styku s pokožkou oxidaci. Proto je jejich sběr řešen tak, že jsou lehce setřeseny na plachty a poté dosušovány na slunci. Vyloučeno je jakékoli umělé dosušování či další chemické ošetření. Tímto procesem je tak docíleno maximálního šetrného zpracování a přirozené nutriční hodnoty plodů.

TIP:

Pokud Vám přijdou sušené plody příliš tvrdé, vložte do sáčku čerstvý plátek jablka. Goji za den absorbují vlhkost a změknou. Jejich změknutí docílíte i po několika dnech, kdy sáček necháte otevřený - absorbují vlhkost ze vzduchu.

BALENÍ:

100 g

ZEMĚ PŮVODU:

Čína

Recenze

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napsat recenzi

Kustovnice čínská 100g IBK

Kustovnice čínská 100g IBK

Kustovnice čínská 100g IBK

Napsat recenzi

10 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: